Kā atšķirt viltotus dārgmetālus no īstiem?

kā atšķirt viltotos dārgakmeņus

Atrodoties ārzemēs ikviens no mums noteikti saskāries ar dažādiem ielu tirgotājiem, kuri piedāvā iegādāties gan zeltu, gan sudrabu. Bieži vien šī cena liekas neadekvāti maza. Ir svarīgi saprast, kā iespējams atšķirt viltotus dārgmetālus no īstiem, tādā veidā pasargājot sevi no dažādiem viltniekiem, kuru mērķis ir piesavināties tavus naudas līdzekļus. Esam apkopojuši pāris svarīgus kritērijus, kuriem tev nepieciešams pievērst īpašu uzmanību, ja ir vēlme iegādāties kādu no dārgmetāliem.

1. Pievērs uzmanību provei

Ikvienam dārgmetālam būtu jābūt provei. Ja proves nav, tad labāk šos dārgmetālus neiegādāties. Internetā ikvienam ir iespēja atrast informāciju par attiecīgās valsts zelta provi. Tādā veidā sevi varēsiet pasargāt no dažādiem viltvāržiem, kuri mēģinās pārdot dārgmetālus par augstāku cenu nekā tā patiesībā ir.

2. Austrumvalstīm savādāk

Ja dodaties ceļojumā uz kādu no Austrumu valstīm, nepieciešams ņemt vērā, ka šādu proves zīmogu viņiem nebūs. Tomēr būtu jābūt norādītai informācijai karātos. Svarīgi pievērst uzmanību arī tam, lai uz dārglietām nebūtu nekādi uzraksti vai ražotāja nosaukums. Noteikti būtu jāuzmanās arī no dažādēm norādēm, kas var liecināt par to, ka tas nav dārgmetāls, bet gan tikai apzeltīta lieta. Jums ir tiesības zeltlietu pārdevējiem pajautāt apliecinājumu, sertifikātu tam, ka dārglieta tik tiešām ir tik vērta, cik tai būtu jābūt. Protams, neaizmirsties arī to, ka tirgotāji var izveidot arī šo sertifikātu viltojumus, tāpēc jābūt īpaši uzmanīgiem!

3. Nepērciet dārglietas uz ielas

Gadījumā, ja dodieties uz citām valstīm un uz ielām redzat tirgotājus, kuri mēģina pārdot dārglietas, noteikti nevajadzētu uzķerties uz šādiem tirgotājiem. Pat tad, ja vēlaties iegādāties dārglietas tirgū, varat sākumā pajautāt savā viesnīcā, lai jums iesaka vietu, kur visdrošāk pirkt dārglietas. Katrā valstī ir atrodami arī specializēti dārgmetālu tirgi, kuros rotaslietas iespējams iegādāties daudz drošāk. Šo tirgotāju mērķis ir nopelnīt uz tūristiem, kuri nav lietas kursā par dārglietu patieso vērtību. Nekādā gadījumā nevajadzētu uzķerties uz šāda veida tirgotājiem!

4. Neuzķerieties uz lētu cenu

Gadījumā, ja dārglietas izstrādājuma cena ir salīdzinoši zema, tad noteikti nevajadzētu uz tās uzķerties. Parasti 14 K proves zelta izstrādājuma cena ir ap 20 EUR par gramu, tāpēc, ja redzi, ka kāds to piedāvā par daudz zemāku cenu, vajadzētu uzmanīties no krāpniecības. Jums ir tiesības pajautāt arī sertifikātu, lai pārliecinātos par dārgmetāla vērtību.

5. Ņemiet līdzi magnētu

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā iespējams pārliecināties, vai zeltlieta ir kvalitatīva vai tomēr nē, ir izmantojot magnētu. Svarīgi atcerēties to, ka zeltu magnēts nepievelk. Tāpēc, ja nākamreiz redzat kādu dārglietu un to pievelk magnēts, tas nozīmē, ka tas ir vien lēts viltojums.

6. Pārbaudiet zeltlietas svaru

Iegādājoties dārglietas, noteikti pievērs uzmanību to svaram. Piemēram, zelts ir ne tikai vērtīgs dārgmetāls, bet arī salīdzinoši smags. Ja, piemēram, redzi, ka dārglieta ir gana liela, tomēr tā svars ir pārāk mazs, tas nozīmē, ka, iespējams, jums mēģina nopārdot viltojumu.

Ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību visiem šiem kritērijiem, izvēloties dārgmetālus. Nekādā gadījumā nevajadzētu iegādāties dārglietas tikai tāpēc, ka tās ir lētas un vizuāli uzrunājošas. Ir svarīgi pārzināt, kā atpazīt viltojumu no īstām dārglietām. Cerams, ka šis saraksts palīdzēs arī jums, un, kad nākamreiz, kādā ceļojumā jums kāds piedāvās iegādāties dārglietas, jūs īpaši piedomāsiet pie tā, vai tas tiešām nav tikai kārtējais viltojums!