Kā investēt zeltā?

kā investēt zeltā

Zelta vērtība katru gadu tikai pieaug. Tas ir saistīts arī ar to, ka tā daudzums dabā ir pieejams ierobežotā daudzumā. Tas ir unikāls un izcils dārgmetāls, tāpēc bieži vien pasaulē to dēvē par pasaules valūtu. Daudzi cilvēki investē zeltā. Vai arī tu vienmēr esi vēlējies investēt zeltā? Tas šis raksts tev noteikti būs noderīgs! Labā ziņa – pēdējo 30 gadu laikā zelta cena ir pieckāršojusies, tāpēc noteikti ir vērts apsvērt investīcijas šajā dārgmetālā.

Augstākā cena zeltam attiecībā pret ASV dolāru bija 2011.gada augustā, kad tā vērtība sasniedza apmēram $1920 par vienu zelta unci, kas ir apmēram 28 grami.

Kāpēc investēt zeltā?

Iespēja mazināt riskus

Investori, kuri investē, piemēram, naftā, akcijās un valūtu pāros, bieži vien izvēlas investēt arī zeltā. Izsenis ir zināms tas, ka brīžos, kad pasaules ekonomika piedzīvo lejupslīdi, zelta vērtība aug, tādā veidā investoriem ir iespēja pasargāt savu portfolio no zaudējumiem. Diversifikācija ir ļoti nozīmīgs instruments, ja tev ir vēlme mazināt iespējamos riskus.

Investoru neatkarība

Veicot investīciju zeltā, investoriem tiek sniegta brīvība. Pati lielākā priekšrocība ir tajā, ka zelta cenu nevar ietekmēt valdības lēmumi. Zelta cenu neviens nespēj ietekmēt. Tieši tāpēc investoriem ir iespēja pašiem izvēlēties kur glabāt zeltu, kā arī kad un kur to pārdot.

Lielisks papildinājums pensijai

Investīcijas zeltā bieži vien izvēlas cilvēki, kuri domā par savu nākotni un savu pensiju. Tie ir cilvēki, kuri negaida no valsts pensiju, bet gan meklē paši dažādas alternatīvas un iespējas, kā papildināt savu finanšu maciņu. Investējot zeltā, pa lielam tev nav ko zaudēt, jo, visticamāk, nākotnē zelta vērtība tikai pieaugs. Kā arī, tev ir iespēja to jebkurā brīdī pārdot, tāpēc par to nav jāsatraucas.

Starp citu, zeltu iespējams arī atstāt mantojumā. Ikvienam, kurš veicis investīcijas zeltā, ir iespēja zelta monētas vai stieņus nodot mantojumā savai ģimenei, atbilstoši likumam.

Kā investēt zeltā?

Ir vairāki veidi, kā iespējams investēt zeltā. Tev ir iespēja iegādāties zelta rotaslietas, zelta monētas, zelta fjūčerus, zelta ETF fondus vai pat zelta stieņus. Skatoties vēsturiski, pats populārākais un izplatītākais zelta iegādes veids vienmēr ir bijis zelta stieņu, zelta monētu un rotaslietu iegāde. Protams, tādā gadījumā nepieciešams atrast drošu vietu, kur šo zeltu uzglabāt, kā arī nepieciešams atrast, kurš pēc tam šo zeltu atpirks no tevis pilnā vērtībā. Fizisku zeltu mēs noteiktu ieteiktu arī apdrošināt, tādā veidā sniedzot sev drošības sajūtu.

Kas ietekmē zelta cenu?

Ir vairāki faktori, kas spēj ietekmēt zelta cenu:

  1. Ģeopolitika – gadījumā, ja pasliktinās pasaules ekonomiskā situācija, tad zelta cena būtiski pieaug. Lielisks piemērs ir ASV un Ķīnas tirdzniecības nesaskaņas, kuru laikā zelta vērtība būtiski pieauga. Ekonomiskās lejupslīdes un neskaidrības dēļ, investori ir tendēti pāriet uz zeltu, tādā veidā pieaug zelta vērtība.
  2. Procentu likmes – gadījumā, kad valsts samazina procentu likmes, investori ir tendēti ieguldīt zeltā. Savukārt, ja procentu likmes tiek paaugstinātas, tad cilvēki izvēlas ieguldīt valūtās vai obligācijās, jo tas ir ienesīgāks peļņas veids.
  3. ASV dolāra vērtība – nepieciešams atcerēties pavisam vienkāršu likumu: ja ASV dolāra vērtība krīt, tad zelta cena pieaug.

Zelts ir drošs investīciju veids, tāpēc, ja tev vienmēr ir bijusi vēlme tajā investēt, tad šis noteikti ir lielisks brīdis, arī tā iemesla dēļ, ka šobrīd pasaules ekonomika piedzīvo lejupslīdi, tādā veidā zelta vērtība pieaug!